Kniha a pár slov na úvod

Vítám vás na mém osobním blogu o tvorbě log. Snad se tu nebudete příliš nudit. 🙂 Zdejší články budu psát především pro další logotvůrce, ale mnoho témat jistě půjde přetavit a aplikovat i do jiných oblastí designu, anebo i mimo design.

Kniha

Hned na začátek se s vámi podělím o mou 155stránkovou knihu o logotvorbě, která pokrývá základní informace ze světa log. Zjistíte, jak loga vznikají, jakou mají hodnotu pro byznys, jak by mělo kvalitní logo vypadat a mnoho dalších informací. Kniha je srozumitelná i pro úplné laiky, psal jsem ji lidským způsobem a nepřetěžoval jsem ji odborními termíny, pokud to nebylo zrovna nutné. Takže pokud se s logama setkáváte prvně, nebojte se, knize byste měli rozumět bez problémů.

Knihu si můžete stáhnout v PDF, nebo prohlédnout ONLINE.

Kniha-Crop

 

O čem blog bude a nebude?

O logách jsem chtěl blogovat už mnoho let. Loni jsem se k blogu už téměř nachystal, ale poté jsem se rozhodl, že raději napíšu knihu. Po sepsání jsem měl obavy, že už „nebudu mít co říct“. Naštěstí jsem ale nalezl mnoho témat, o kterých se ve světě log moc (anebo vůbec) nepíše, takže mé obavy byly zbytečné a rád se těchto témat chopím.

Na začátek bych však rád ujasnil, že na tomto blogu pravděpodobně nenajdete základní články o tom, jak se loga tvoří. A to z prostého důvodu – tyto základy si můžete pohodlně pročíst v mé knize, o kterou jsem se s vámi podělil před chvílí. Tu a tam možná připravím praktický tutoriál, ale toť vše.

Místo toho se chci zaměřit na konkrétní (občas kontroverzní) témata z praxe a případně o nich vyvolat diskusi. Vedle toho vám chci předat různé tipy k práci – respektive napíšu, co funguje mně a to vás může ale nemusí inspirovat. Většina článků na tomto blogu bude subjektivní, tedy spíše názorová, nežli výkladová a proto uvítám komentáře i z vaší strany, které pomohou mé články rozvinout a doplnit.

Zatím chystám témata: trénink tvorby log, rukopis v logách, specializace, motivace a inspirace, etiketa logotvůrce, efekt čerstvých očí, mýty kolem log, sebevzdělávání, jak vyhecovat kreativitu, responzivní loga, proč není možné používat loga z fotobank, užitečné tipy pro logotvůrce, pár témat kolem absurdit kolujících v logodesignu a mnoho dalších témat, které zatím nevím, jak pojmenovat.

Bohužel nejsem neomylný, proto jsem smířen s tím, že někdy plácnu blbost, kterou mi dáte takříkajíc sežrat v komentářích. 🙂 Ikdyž je to v prvních minutách nepříjemné, po vychladnutí jsem rád, že mě někdo opravil a že jsem se zas něco nového naučil. Takže.. směle do mě.

 

Četnost článků a závěr

Kdo sledoval vznik mého druhého blogu, tak si jistě pamatuje, že první rok jsem sdílel jeden článek týdně. To u tohoto blogu opravdu nehrozí. 🙂 Pokusím se přinášet alespoň jeden článek měsíčně, ale raději nic neslibuji.

Tak či onak jsem moc rád, že jste na tento blog zavítali a snad tu najdete něco zajímavého. Můžete omrknout hned první článek o tom, jak trénovat tvorbu log.

A kdybyste měli jakékoli dotazy či připomínky, klidně mi napište na: T.Vachuda@seznam.cz

Logům zdar!

Tomáš Vachuda

Tomáš Vachuda

Jsem zapálený logotvůrce. Miluji vyprávění příběhů skrze jednoduché symboly a rád pomáhám svým klientům vyniknout v džungli konkurence. Logům se věnuji již 9 let. Napsal jsem o nich knihu Vstup do světa logotvorby a jelikož je o logách neustále co psát, tak o nich nyní i bloguju. Budete-li mít jakékoli připomínky, anebo byste si přáli vytvořit osobité logo na míru, můžete se na mě kdykoli obrátit.
Tomáš Vachuda

Latest posts by Tomáš Vachuda (see all)

Napsat komentář

Četl jsem a beru na vědomí Zásady zpracování osobních údajů.