Kniha a pár slov na úvod

Vítám vás na mém osobním blogu o tvorbě log. Snad se tu nebudete příliš nudit. 🙂 Zdejší články budu psát především pro další logotvůrce, ale mnoho témat jistě půjde přetavit a aplikovat i do jiných oblastí designu, anebo i mimo design.

Kniha

Hned na začátek se s vámi podělím o mou 155stránkovou knihu o logotvorbě, která pokrývá základní informace ze světa log. Zjistíte, jak loga vznikají, jakou mají hodnotu pro byznys, jak by mělo kvalitní logo vypadat a mnoho dalších informací. Kniha je srozumitelná i pro úplné laiky, psal jsem ji lidským způsobem a nepřetěžoval jsem ji odborními termíny, pokud to nebylo zrovna nutné. Takže pokud se s logama setkáváte prvně, nebojte se, knize byste měli rozumět bez problémů.

Knihu si můžete stáhnout v PDF, nebo prohlédnout ONLINE.

Kniha-Crop

 

O čem blog bude a nebude?

O logách jsem chtěl blogovat už mnoho let. Loni jsem se k blogu už téměř nachystal, ale poté jsem se rozhodl, že raději napíšu knihu. Po sepsání jsem měl obavy, že už „nebudu mít co říct“. Naštěstí jsem ale nalezl mnoho témat, o kterých se ve světě log moc (anebo vůbec) nepíše, takže mé obavy byly zbytečné a rád se těchto témat chopím.

Na začátek bych však rád ujasnil, že na tomto blogu pravděpodobně nenajdete základní články o tom, jak se loga tvoří. A to z prostého důvodu – tyto základy si můžete pohodlně pročíst v mé knize, o kterou jsem se s vámi podělil před chvílí. Tu a tam možná připravím praktický tutoriál, ale toť vše.

Místo toho se chci zaměřit na konkrétní (občas kontroverzní) témata z praxe a případně o nich vyvolat diskusi. Vedle toho vám chci předat různé tipy k práci – respektive napíšu, co funguje mně a to vás může ale nemusí inspirovat. Většina článků na tomto blogu bude subjektivní, tedy spíše názorová, nežli výkladová a proto uvítám komentáře i z vaší strany, které pomohou mé články rozvinout a doplnit.

Zatím chystám témata: trénink tvorby log, rukopis v logách, specializace, motivace a inspirace, etiketa logotvůrce, efekt čerstvých očí, mýty kolem log, sebevzdělávání, jak vyhecovat kreativitu, responzivní loga, proč není možné používat loga z fotobank, užitečné tipy pro logotvůrce, pár témat kolem absurdit kolujících v logodesignu a mnoho dalších témat, které zatím nevím, jak pojmenovat.

Bohužel nejsem neomylný, proto jsem smířen s tím, že někdy plácnu blbost, kterou mi dáte takříkajíc sežrat v komentářích. 🙂 Ikdyž je to v prvních minutách nepříjemné, po vychladnutí jsem rád, že mě někdo opravil a že jsem se zas něco nového naučil. Takže.. směle do mě.

 

Četnost článků a závěr

Kdo sledoval vznik mého druhého blogu, tak si jistě pamatuje, že první rok jsem sdílel jeden článek týdně. To u tohoto blogu opravdu nehrozí. 🙂 Pokusím se přinášet alespoň jeden článek měsíčně, ale raději nic neslibuji.

Tak či onak jsem moc rád, že jste na tento blog zavítali a snad tu najdete něco zajímavého. Můžete omrknout hned první článek o tom, jak trénovat tvorbu log.

A kdybyste měli jakékoli dotazy či připomínky, klidně mi napište na: T.Vachuda@seznam.cz

Logům zdar!

Tomáš Vachuda
Latest posts by Tomáš Vachuda (see all)

Napsat komentář